19. október 2018. Kristián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Chcú nás démonizovať, reagoval na odsúdenie Mladiča bosnianskosrbský prezident Dodik

 22.11.2017 22.11.2017  

BANJA LUKA 22. novembra (WebNoviny.sk) - S nevôľou prijal stredajšie odsúdenie bývalého veliteľa bosnianskosrbských jednotiek Ratka Mladiča na doživotie Milorad Dodik, prezident Republiky srbskej, jedného z dvoch polo-autonómnych útvarov Bosny a Hercegoviny.
Medzinárodný trestný tribunál pre bývalú Juhosláviu (ICTY), ktorý Mladiča v stredu odsúdil, podľa Dodika svojím verdiktom iba potvrdil svoje predsudky voči Srbom. Tribunál podľa neho vznikol s jediným cieľom, a tým je démonizovať Srbov.

Odporúčame:Aktualizované: Ratko Mladič dostal doživotie za genocídu, zločiny proti ľudskosti a vojnové zločiny

Srbi by mali podľa bosnianskosrbského prezidenta na oplátku "raz a navždy vymazať akúkoľvek zmienku" o ICTY zo svojich školských učebníc. Dodik je presvedčený, že "tento názor zdieľajú všetci Srbi". Mladič je podľa neho "hrdina a vlastenec".
ICTY poslal v stredu Mladiča do väzenia na doživotie za genocídu, zločiny proti ľudskosti a vojnové zločiny spáchané počas vojny v Bosne a Hercegovine v rokoch 1992 až 1995.
Sedemdesiatpäťročného Mladiča uznal tribunál vinným v 10 z 11 bodov obžaloby týkajúcej sa najhorších zločinov spáchaných v Európe od druhej svetovej vojny vrátane obliehania Sarajeva a genocídy v Srebrenici, v rámci ktorej bosnianskosrbské jednotky povraždili 8 000 bosnianskych mužov a chlapcov.
Stredajšie vyhlásenie rozsudku uzatvára posledný proces tribunálu ICTY, ktorý vznikol ešte v roku 1993.
Viac k témam: Milorad Dodik, Ratko Mladič, SrbskoZdroj: Webnoviny.sk - Chcú nás démonizovať, reagoval na odsúdenie Mladiča bosnianskosrbský prezident Dodik © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow