15. január 2021. Dobroslav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Chorvátske pobrežie zasiahlo zemetrasenie, vyvolalo paniku

SITA SITA SITA  9.12.2016 9.12.2016  

V Splite a jeho okolí na niektorých miestach popraskali cesty a múry budov, ale aj okná a sklené výplne; v obchodoch povypadával tovar z regálov.
ZÁHREB/SPLIT 9. decembra (WebNoviny.sk) - Podmorské zemetrasenie s magnitúdou 4,7 zasiahlo strednú časť chorvátskeho pobrežia, oznámili chorvátski seizmológovia.
Epicentrum otrasov sa podľa Európsko-stredomorského seizmologického centra (EMSC) nachádzalo osem kilometrov západne od chorvátskeho mesta Split a 167 kilometrov západne od bosnianskej metropoly Sarajevo. Hypocentrum zemetrasenia bolo v hĺbke 22 kilometrov.
K otrasom, ktoré podľa portálu novín Večernji list trvali asi desať sekúnd, došlo o 13.57 h SEČ. Záchvevy pôdy však boli citeľné aj na okolitých ostrovoch a pozdĺž pobrežia. Zemetrasenie vyvolalo v oblasti paniku. Ľudia na mnohých miestach vybehli z budov, nijaké správy o obetiach či vážnych materiálnych škodách však doposiaľ nie sú známe.
Viacerí obyvatelia Splitu uviedli, že v dôsledku zemetrasenia im v domoch popadali na zem predmety z poličiek. Mnohí v strachu pred ďalšími otrasmi radšej vyšli na ulicu alebo niektoré z námestí, doplnila chorvátska agentúra HINA. V Splite a jeho okolí na niektorých miestach popraskali cesty a múry budov, ale aj okná a sklené výplne; v obchodoch povypadával tovar z regálov. V Splite bol preventívne uzatvorený jeden z tunelov.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow