23. september 2020. Zdenka. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Chorých na chrípku pribúda, v Prešovskom kraji zavreli školy

SITA  20.1.2017 20.1.2017  

Najviac školských zariadení ostalo zatvorených v okresoch Stará Ľubovňa a Vranov n/Topľou.
PREŠOV 20. januára (WebNoviny.sk) - Z dôvodu zvýšenej chorobnosti na akútne respiračné ochorenia zatvorili v tomto týždni v Prešovskom kraji až 30 školských zariadení. Z toho bolo 14 materských a 13 základných škôl, dve špeciálne základné školy a jedna stredná škola. Najviac škôl prerušilo vzdelávací proces v okresoch Stará Ľubovňa a Vranov n/Topľou.
Ako vyplýva zo správy o aktuálnej epidemiologickej situácii v Prešovskom kraji zverejnenej Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Prešove, v okrese Stará Ľubovňa bolo z dôvodu zvýšenej chorobnosti uzatvorených sedem škôl, vo vranovskom okrese ich bolo šesť.
Po dve materské a základné školy a jednu špeciálnu základnú školu zavreli v okresoch Bardejov a Kežmarok. Nevyučovalo sa ani na štyroch školách okresu Poprad. V okresoch Prešov, Snina a Svidník bolo vyučovanie prerušené na jednej škole.
V treťom týždni tohto roka došlo celkovo k nárastu chorobnosti na akútne respiračné aj chrípke podobné ochorenia o takmer 800 pacientov. Hlásených bolo celkovo 9 814 akútnych respiračných ochorení, z toho 1167 bolo chrípke podobných ochorení. Z 223 hlásených komplikácií bolo 162 sinusitíd. Úmrtie na chrípku, epidémie, ani vírusové hepatitídy hlásené neboli.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow