28. september 2020. Václav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Chrípka útočí na Viedeň, počet chorých prudko narástol

SITA  10.1.2017 10.1.2017  

Experti z úradu pre virológiu Lekárskej univerzity vo Viedni upozornili na fakt, že sa aktivity chrípkových vírusov zvýšili na celom starom kontinente.VIEDEŇ 10. januára (WebNoviny.sk) - Chrípková epidémia v Rakúsku dosiahla v uplynulom týždni doterajší vrchol. Len vo Viedni zaznamenali v jeho priebehu totiž 19.700 nových ochorení, vyplýva z informácií rakúskeho verejnoprávneho rozhlasu ORF s odvolaním sa na tamojšie zdravotnícke zdroje.
Počas 51. týždňa (s vianočnými sviatkami) hlásili z metropoly alpskej republiky 11.400 nových prípadov chrípky, v ostatnom týždni uplynulého roka sa údaje nezisťovali.
Odporúčame:

Rakúšania rozbili drogový gang, medzi zadržanými aj Slováci

Predtým však v 50. týždni vo Viedni zaznamenali "iba" asi 9000 prípadov chrípky a ochorení podobného charakteru za týždeň, čo znamená, že v uplynulom týždni došlo k viac ako zdvojnásobeniu tohto počtu prípadov.
Experti z úradu pre virológiu Lekárskej univerzity vo Viedni však dnes upozornili aj na fakt, že sa aktivity chrípkových vírusov zvýšili na celom starom kontinente. Najviac ochorení spôsobuje vírus A(H3N2). Naopak, výskyt vírusov typu A(H1N1) zodpovedných za pandémiu z obdobia rokov 2009/2010 je relatívne zriedkavý.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow