25. máj 2019. Urban. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Chrípka zatvára školy už aj v Košickom kraji

SITA  23.1.2017 23.1.2017  

Výchovno-vzdelávací proces v treťom kalendárnom týždni prerušili v 16 materských a základných školách. KOŠICE 23. januára (WebNoviny.sk) – V Košickom kraji stúpa počet akútnych respiračných ochorení a chrípky. Ako vyplýva z informácie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Košiciach, v treťom kalendárnom týždni lekári hlásili 9 534 ochorení. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom vzrástla chorobnosť o 13 percent.
Najviac chorých bolo medzi deťmi do päť rokov. Priebeh ochorení bol komplikovaný u 113 osôb. Výchovno-vzdelávací proces v treťom kalendárnom týždni prerušili v 16 materských a základných školách. Ako dnes informovala agentúru SITA hovorkyňa mesta Košice Linda Šnajdárová, do 27. januára majú chrípkové prázdniny v Materskej škole na Moldavskej, kde je z 95 detí chorých 60, ako aj v materskej škole na Hrebendovej, kde je chorých 47 detí.
Šnajdárová doložila, že na troch košických materských školách sa už minulý týždeň objavili prvé prípady chrípky. Po vyhodnotení aktuálnej situácie sa riaditelia týchto škôl rozhodli vyhlásiť chrípkové prázdniny a školy zatvoriť.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow