26. apríl 2019. Jaroslava. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Chystáte sa do Budapešti? Pozor na plánovaný štrajk vodičov MHD

 15.4.2017 15.4.2017  

BRATISLAVA 15. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenské ministerstvo zahraničných vecí upozorňuje na plánovaný štrajk vodičov MHD v Budapešti. Vodiči mestských autobusov, trolejbusov, električiek a metra budú štrajkovať 18. až 20. apríla a od 24. do 28. apríla.

Odporúčame:Bratislavská MHD bude vo štvrtok a v pondelok fungovať v prázdninovom režime

Ako sa uvádza na internetovej stránke rezortu diplomacie, v týchto termínoch bude mestská hromadná doprava premávať len vo veľmi obmedzenom režime alebo vôbec. Zároveň upozorňujú, že sa nevylučuje ani možnosť rozšírenia štrajku na ďalšie dni. Štrajk sa týka prepravcov BKV/BKK Zrt, netýka sa napríklad prepravcu HÉV.
Prvý deň štrajku bude zabezpečená doprava tak, že každú hodinu bude premávať 60 percent dopravných prostriedkov, avšak od druhého dňa až do ukončenia štrajku bude premávať 66 percent denného priemeru dopravných prostriedkov do 18:00. Po osemnástej hodine do 6:00 nasledujúceho dňa MHD v Budapešti premávať nebude.
Viac k témam: Budapešť, Maďarsko, štrajkZdroj: Webnoviny.sk - Chystáte sa do Budapešti? Pozor na plánovaný štrajk vodičov MHD © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow