20. apríl 2018. Marcel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Čile sužujú najväčšie požiare v dejinách, zničili celé mesto

SITA  27.1.2017 27.1.2017  

Plamene kompletne pohltili menšie mesto Santa Olga, z ktorého utieklo bez zranenia 6000 obyvateľov.SANTIAGO 27. januára (WebNoviny.sk) - Čile stále bojuje s najväčšími lesnými požiarmi v moderných dejinách krajiny. Sériu rýchlo sa šíriacich požiarov prevažne v centrálnej oblasti Čile rozdúchava silný vietor, vysoké teploty a pretrvávajúce sucho.
Živel zničil už 238.000 hektárov zeme, informuje stanica BBC. Plamene kompletne pohltili menšie mesto Santa Olga, z ktorého utieklo bez zranenia 6000 obyvateľov. Mesto leží 360 kilometrov južne od čilskej metropoly Santiago. Hasiči bojujú s požiarmi nepretržite; tisícky z nich priamo v teréne a vrtuľníky aj lietadlá zo vzduchu.
Počet obetí sa medzitým vyšplhal na desať.Rozsah požiarov, ktoré vypukli ešte vlani v novembri, prinútil čilskú prezidentku Michelle Bacheletovú vyhlásiť stav ohrozenia, nasadiť do operácií armádu a požiadať o medzinárodnú pomoc. Špeciálne hasičské lietadlá schopné nabrať tony vody poslali na pomoc krajine Rusko aj Spojené štáty.
Podľa čilských úradov bolo v pondelok v strednom a južnom Čile 46 aktívnych ohnísk požiarov, ktoré ohrozovali prístavné mesto Valparaíso, ako aj metropolu Santiago. Ďalšie požiare sa rozhoreli v regiónoch O'Higgins, Maule, Bío-Bío, Araucanía a Los Lagos. Minister vnútra Mario Fernández nevylúčil, že požiare boli založené úmyselne.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow