23. január 2019. Miloš. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Čínske ministerstvo zahraničných vecí protestovalo, nepozvali ho na rokovanie o Severnej Kórei

 17.1.2018 17.1.2018  

PEKING 17. januára (WebNoviny.sk) - Čínske ministerstvo zahraničných vecí v stredu protestovalo proti tomu, že Peking nebol pozvaný na rokovanie dvadsiatich štátov sveta o situácii v Kórejskej ľudovodemokratickej republike (KĽDR), ktoré sa konalo v utorok v kanadskom Vancouvri.
Konferencia sa konala pod záštitou kanadskej ministerky zahraničných vecí Chrystie Freeland a jej amerického rezortného kolegu Rexa Tillersona a zúčastnili sa na nej krajiny, ktoré v Kórejskej vojne v rokoch 1950 až 1953 stáli na strane Soulu. Čína a Rusko, ktoré bojovali na strane komunistického Severu, na rokovanie pozvané neboli.

Odporúčame:Japonská verejnoprávna televízia omylom varovala ľudí pred severokórejským raketovým útokom

"Rokovanie pod záštitou Spojených štátov a Kanady ukazuje, že ich myslenie je stále na úrovni Studenej vojny," vyhlásilo v stredu čínske ministerstvo zahraničia. "Zvolať rokovanie, na ktorom nebudú prítomné hlavné strany rokovaní o severokórejskom jadrovom programe, to určite nepomôže nájdeniu vhodného riešenia tohto problému," dodáva čínsky rezort diplomacie.
Čína podľa stanoviska ministerstva naďalej trvá na tom, že jedinými legitímnymi formátmi rokovaní o situácii na Kórejskom polostrove sú Bezpečnostná rada OSN a takzvané šesťstranné rokovania, ktoré sa už dlhé roky z času na čas konajú v Pekingu pod záštitou Číny a zúčastňujú sa na nich Severná a Južná Kórea, Čína, Rusko, Spojené štáty a Japonsko.
Viac k témam: Čína, KĽDR Kórejská ľudovodemokratická republika, Severná KóreaZdroj: Webnoviny.sk - Čínske ministerstvo zahraničných vecí protestovalo, nepozvali ho na rokovanie o Severnej Kórei © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow