17. január 2019. Nataša. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Čínske stíhačky sa priblížili k americkému lietadlu nad Východočínskym morom

 19.5.2017 19.5.2017  

PEKING 19. mája (WebNoviny.sk)- Dve čínske stíhačky sa v stredu nad Východočínskym morom "neprofesionálne" priblížili k americkému prieskumnému lietadlu, ktoré sa pohybovalo v medzinárodnom vzdušnom priestore. Informovala o tom v piatok agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie amerických vzdušných síl.
Dve čínske viacúčelové stíhacie lietadlá Suchoj Su-30 sa priblížili k americkému lietadlu Boeing WC-135 Constant Phoenix určenému na detekciu rádioaktivity, ktoré v medzinárodnom vzdušnom priestore a v súlade s medzinárodným právom plnilo rutinné úlohy, uviedla hovorkyňa amerických vzdušných síl v Tichomorí podplukovníčka Lori Hodgeová.
Posádka WC-135 opísala priblíženie čínskych stíhačiek ako neprofesionálne "v dôsledku manévrov, ktoré čínski piloti vykonávali, ako aj rýchlosti a vzdialenosti oboch lietadiel", dodala Hodgeová.
Bližšie informácie o incidente hovorkyňa uviesť odmietla s odôvodnením, že celá záležitosť sa bude riešiť v spolupráci s čínskou stranou prostredníctvom príslušných "diplomatických a vojenských kanálov".
Viac k témam: Čína, stíhačka, USAZdroj: Webnoviny.sk - Čínske stíhačky sa priblížili k americkému lietadlu nad Východočínskym morom © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow