21. november 2018. Elvíra. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Čistky v Turecku pokračujú, 'padáka' dostali tisíce ľudí

SITA  7.1.2017 7.1.2017  

Medzi prepustenými je 2687 policajtov, 1699 zamestnancov ministerstva spravodlivosti a 631 akademických pracovníkov.ISTANBUL 7. januára (WebNoviny.sk) - Pre údajné vzťahy s teroristickými organizáciami prepustilo Turecko najnovšie vyše 8000 civilných zamestnancov.
Ide o ďalší krok v rámci čistiek vykonávaných počas výnimočného stavu, ktorý bol vyhlásený po nevydarenom pokuse o vojenský prevrat z 15. júla minulého roka. Informoval o tom v piatok večer úradný vestník tureckej vlády.
Medzi prepustenými je 2687 policajtov, 1699 zamestnancov ministerstva spravodlivosti a 631 akademických pracovníkov. Pripoja sa tak k už vyše 100.000 predtým úplne alebo dočasne prepustených osôb.
V utorok schválil turecký parlament ďalšie predĺženie výnimočného stavu, a to najmenej do 19. apríla. Po prvom predĺžení z októbra sa mala jeho platnosť skončiť 19. januára.
Počas výnimočného stavu môže v Turecku prezident zavádzať zákony aj bez súhlasu parlamentu. Jeho predĺženie podporila teraz v zákonodarnom zbore vládnuca Strana spravodlivosti a rozvoja (AKP) a opozičná nacionalistická Strana národného hnutia (MHP).
Proti predlžovaniu výnimočného stavu sa rozhodne stavajú Republikánska ľudová strana a prokurdská Ľudovodemokratická strana (HDP), keďže vláda v Ankare podľa nich toto opatrenie zneužíva na zásahy proti svojim oponentom.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow