30. september 2020. Jarolím. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Clintonová mala náskok vďaka migrantom, tvrdí Trump

SITA  24.1.2017 24.1.2017  

Doposiaľ neexistujú nijaké dôkazy o tom, že by počas novembrových volieb došlo k akémukoľvek falšovaniu či hakerským útokom, ktoré by ovplyvnili výsledky hlasovania. WASHINGTON 24. januára (WebNoviny.sk) - Nový americký prezident Donald Trump sa domnieva, že ak by v novembrových prezidentských voľbách nebolo hlasovalo tri až päť miliónov imigrantov, ktorí žijú v Spojených štátoch nezákonne, bol by v počte odovzdaných hlasov svoju demokratickú súperku Hillary Clintonovú predstihol.
Trump sa podľa jedného z demokratov, ktorý si neželal byť menovaný, takto vyjadril v pondelok večer na súkromnom stretnutí s lídrami Kongresu, pričom svoje tvrdenie nepodložil nijakými dôkazmi, píše agentúra AP. Nepriamo tento jeho výrok potvrdil aj vodca republikánskej väčšiny v Snemovni reprezentantov Kevin McCarthy, ktorý povedal, že kongresmani sa rozprávali o "rozdieloch medzi hlasovaním zboru voliteľov a ľudovým hlasovaním".

Doposiaľ neexistujú nijaké dôkazy o tom, že by počas novembrových volieb došlo k akémukoľvek falšovaniu či hakerským útokom, ktoré by ovplyvnili výsledky hlasovania. Trump celkovo zvíťazil s pohodlným náskokom hlasov voliteľov, Clintonovú však volilo takmer 2,9 milióna viac ľudí. Trump pritom už počas predvolebnej kampane svojim stúpencom tvrdil, že voľby budú "zmanipulované" v jeho neprospech.
Po svojom víťazstve zase ešte koncom novembra povedal, že by bol vyhral aj v samotnom počte hlasov, keby sa do hlasovania neboli započítali "milióny ľudí, ktorí volili ilegálne". V približne rovnakom čase tiež tvrdil, že v štátoch Kalifornia, New Hampshire a Virgínia došlo "k závažným volebným podvodom", ktorým sa médiá nevenovali.
Odporúčame:

Trump zložil prísahu, stal sa 45. prezidentom USA

Inauguráciu Trumpa narušili protesty, zatkli desiatky ľudí

34 divokých rokov Donalda Trumpa na ceste za miliardami

Profil novozvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa

Obama nechal v Oválnej pracovni list pre Trumpa

Aký bude svet po nástupe Trumpa? Tri scenáre podľa expertov

Prezident USA sídli v Bielom dome, meno mu dal Roosevelt

Harold má 91 rokov a 18.-krát bude na inaugurácii prezidenta

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow