25. október 2020. Aurel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Clintonová prvýkrát od volieb vystúpila na verejnosti

SITA SITA SITA  17.11.2016 17.11.2016  

Hillary Clintonová vystúpila na galavečere neziskovej organizácie Fond na ochranu detí (CDF), v ktorej v 70. rokoch začínala svoju právnickú kariéru.WASHINGTON 17. novembra (WebNoviny.sk) - Bývalá prezidentská kandidátka americkej Demokratickej strany Hillary Clintonová, ktorá 8. novembra prehrala volebný súboj o Biely dom s republikánom Donaldom Trumpom, dnes po prvýkrát od volieb vystúpila na verejnosti. Informovala o tom na svojej internetovej stránke spravodajská televízia BBC.

ONLINE: PREZIDENTSKÉ VOĽBY V USA - CLINTONOVÁ vs. TRUMP

Vo svojom vystúpení na galavečere neziskovej organizácie Fond na ochranu detí (CDF), v ktorej v 70. rokoch začínala svoju právnickú kariéru, sa Clintonová netajila sklamaním z výsledku prezidentských volieb a uviedla, že po jeho zverejnení mala pocit, že do konca života už nevyjde medzi ľudí.

"Priznám sa, že prísť dnes medzi vás nebolo pre mňa najľahšie. Počas uplynulého týždňa som mala viackrát pocit, že netúžim po ničom inom, len si ľahnúť k dobrej knihe a už nikdy nevyjsť z domu. Viem, že mnohých z vás výsledky týchto volieb sklamali. Mňa sklamali tak veľmi, že to ani neviem vypovedať," uviedla Clintonová, pričom dodala, že nedávne prezidentské voľby odhalili hlboké rozpory, ktoré v americkej spoločnosti pretrvávajú.
Clintonová však napriek tomu prítomných hostí vyzvala, aby verili v Ameriku a bojovali za hodnoty, ktoré sú im blízke.
"Amerika za to stojí. Naše deti za to stoja. Verte v našu krajinu, bojujte za naše hodnoty a nikdy sa nevzdávajte," povedala bývalá americká ministerka zahraničných vecí a prvá dáma Hillary Clintonová.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow