27. september 2020. Cyprián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Dáni vyšlú proti džihádistom v Sýrii špeciálne jednotky

SITA  20.1.2017 20.1.2017  

Dánsko je súčasťou koalície vedenej Spojenými štátmi, ktorá podporuje kurdských a arabských bojovníkov zo Sýrskych demokratických síl.KODAŇ 20. januára (WebNoviny.sk) - Dánsko pošle do Sýrie 60 príslušníkov špeciálnych jednotiek, aby bojovali proti extrémistickej organizácii Islamský štát (IS). Príslušný návrh dánskej vlády v piatok schválil parlament v Kodani.
Dánsko, ktoré je členským štátom NATO, je zároveň členom medzinárodnej koalície bojujúcej proti IS. Dánske pozemné vojsko už pôsobí v Iraku. "Na základe konkrétnej žiadosti zo strany koalície sa vláda rozhodla rozšíriť úlohy príslušníkov špeciálnych jednotiek v Iraku a Sýrii," povedal dánsky minister zahraničných vecí Anders Samuelsen.
Dánsko už v apríli 2016 odsúhlasilo vyslanie svojich vojakov do Iraku, avšak nedokázalo získať politickú podporu na to, aby boli nasadení aj v Sýrii. V piatok to však dánsky parlament odobril. "Som rád, že parlamentná väčšina podporila tento návrh," povedal Samuelsen s tým, že dánski vojaci budú pôsobiť neďaleko hraníc s Irakom.
Dánsko je súčasťou koalície vedenej Spojenými štátmi, ktorá podporuje kurdských a arabských bojovníkov zo Sýrskych demokratických síl (SDF) v boji proti militantom Islamského štátu v severnej Sýrii.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow