23. november 2020. Klement. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Danko musí vysvetliť, prečo nemal pôžičku pre SNS v priznaní

SITA SITA SITA  24.11.2016 24.11.2016  

Predseda parlamentu a šéf Slovenskej národnej strany Andrej Danko poskytol svojej strane pred parlamentnými voľbami pôžičku 293-tisíc eur.BRATISLAVA 24. novembra (WebNoviny.sk) – Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre nezlučiteľnosť funkcií čaká na vysvetlenie predsedu parlamentu a šéfa Slovenskej národnej strany Andreja Danka, prečo vo svojom majetkovom priznaní neuviedol, že svojej strane poskytol pred parlamentnými voľbami pôžičku 293,1 tisíca eur.
V októbri začal výbor konanie aj voči jeho straníckym kolegom, poslancom NR SR Tiborovi Jančulovi a Štefanovi Zelníkovi. Voči Jančulovi dnes výbor konanie ukončil, keďže pôžička, ktorú strane poskytol, nepresiahla 35 násobok minimálnej mzdy. Zelník bude musieť zaplatiť pokutu vo výške trojnásobku platu verejného funkcionára, teda 2 649 eur. Rozhodol o tom dnes parlamentný výbor. Rovnaká pokuta hrozí aj Dankovi.
Kým poslanci Zelník a Jančula výbor upozornili, že to v majetkovom priznaní neuviedli, na Danka upozornili médiá. "Pri kontrole oznámení verejných funkcionárov bolo zistené, že predmetné pohľadávky v oznámeniach skutočne nie sú uvedené," uviedol v októbri predseda výboru pre nezlučiteľnosť funkcií Martin Poliačik.
Dodal, že podľa zákona musí verejný funkcionár v oznámení uviesť svoje majetkové pomery, ktorými sú podľa zákona aj "vlastníctvo majetkového práva alebo inej majetkovej hodnoty, ktorej menovitá hodnota presahuje 35-násobok minimálnej mzdy". Poliačik pripomenul, že tá bola minulý rok 380 eur. Jej 35-násobok predstavuje podľa neho 13 300 eur.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow