1. október 2020. Arnold. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Danko: Na hodnosť kapitán som hrdý, zaslúžim si ju

SITA  19.1.2017 19.1.2017  

Minister obrany Peter Gajdoš vymenoval do hodnosti kapitána v zálohe Andreja Danka rozkazom z 21. septembra 2016. Podľa lídra hnutia OĽaNO Igora Matoviča by sa minister obrany aj predseda parlamentu mali verejne ospravedlniť všetkým vojakom, ktorým týmto vymenovaním napľuli do tváre.BRATISLAVA 19. januára (WebNoviny.sk) - Predseda parlamentu a šéf SNS Andrej Danko je na svoju hodnosť kapitán, ktorú mu v septembri udelil minister obrany Peter Gajdoš, hrdý. Ako na štvrtkovej tlačovej besede zdôraznil, v prípade potreby je pripravený prevziať zodpovednosť, ktorá mu ako kapitánovi prináleží. "Ja si tú hodnosť zaslúžim, nemám z toho žiadnu výhodu," vyhlásil Danko.
Výzvu lídra OĽaNO Igora Matoviča, aby hodnosť vrátil, Danko odmieta. "Výložky, ak by to bolo nutné, si veľmi rád dám," povedal na štvrtkovej tlačovej besede Danko s tým, že výložky si neskutočne váži. "Rád si ich ako vojak dám, som hrdý na to, že som kapitán v zálohe. Ctím si vojakov, ktorí padnú. Môžem hrdo povedať, že som rok v armáde slúžil," uviedol a dodal, že jeho priamym veliteľom bol generál a súčasný minister obrany Peter Gajdoš.

Matoviča čaká trestné oznámenie

Podľa Danka je zrejmé, že povýšenie z hodnosti desiatnika na hodnosť kapitán je priamoúmerné jeho vzdelaniu a veku. "O to viac sa zamýšľam, keď sa k týmto veciam vyjadrujú ľudia, ktorí majú modrú knižku a nie sú členmi armády," uviedol na adresu Matoviča. Ctí si, že mu Gajdoš po 18 rokoch dal takúto vysokú hodnosť. Ako zdôraznil, tento rok sa nedá opozičným poslancom vyprovokovať a oznámil, že Matoviča čaká trestné oznámenie za ohováranie, poškodzovanie mena, šírenie neprávd o Dankovej osobe.
"Dnes som pochopil, že pán poslanec, ktorého meno nechcem používať, vôbec nerozumie tomu, čo je armáda SR," uviedol na adresu Matoviča. "Verejne ho vyzývam, nech povie, akou diagnózou trpí, že má modrú knižku. Že nemohol slúžiť v armáde Slovenskej republiky," povedal Danko.

Danko preskočil niekoľko hodností

Minister obrany Peter Gajdoš (SNS) vymenoval do hodnosti kapitána v zálohe Andreja Danka rozkazom z 21. septembra 2016. Podľa lídra hnutia OĽaNO Igora Matoviča by sa minister obrany aj predseda parlamentu mali verejne za povýšenie ospravedlniť. "Vyzývame týchto dvoch pánov, aby uznali svoju chybu a verejne sa ospravedlnili, lebo napľuli všetkým statočným vojakom, ktorí si to musia odmakať, do tváre a demoralizujú armádu," povedal vo štvrtok Matovič.
Podľa neho sa Danko z desiatnika stal hneď kapitánom, a tak preskočil niekoľko hodností. "V armáde je na takýto postup potrebných 30 až 35 rokov driny, aby sa z desiatnika stal kapitán," zdôraznil Matovič. O tom, že sa šéf parlamentu stal v tichosti armádnym dôstojníkom, informoval Denník N. Ocenenie mal dostať aj za to, že žiadal navýšenie rozpočtu pre armádu.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow