22. september 2020. Móric. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Danko naznačil koaličnú krízu, ak sa nedohodnú na energetike

SITA  2.2.2017 2.2.2017  

Predseda parlamentu Andrej Danko je pohoršený z Jozefa Holjenčíka, s premiérom Robertom Ficom o ňom nehovoril.BRATISLAVA 2. februára (WebNoviny.sk) – Predseda parlamentu a šéf SNS Andrej Danko podľa vlastných slov nevedel, že premiér Robert Fico sa vo štvrtok tretne s predsedom Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) Jozefom Holjenčíkom. Ako povedal na tlačovej besede, s Ficom nehovoril už štyri dni.
Dôvodom je práve téma ÚRSO. Ako Danko dodal, nevie, ako toto stretnutie ovplyvní zotrvanie Holjenčíka vo funkcii šéfa ÚRSO. Uviedol, že "koalícia sa nezlúčila do jednej politickej strany " "SNS má svoju politiku a svoju budúcnosť. Dôležité je nestratiť svoju tvár a dôveru ľudí," povedal s tým, že niektoré veci si musia v koalícii vysvetliť.

Danko požiada poslancov o zmenu programu

Zároveň Danko vyjadril pohoršenie nad správaním riaditeľa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví. Podľa Danka je bezprecedentné, keď Národná rada Slovenskej republiky vyzve vysokého funkcionára obhajovať svoje konanie a postup a ten si dovolí poslať na poslednú chvíľu list, že on, "samostatný, nezávislý, považuje za nevhodnú účasť predsedu ÚRSO na rokovaní pléna". Podľa Danka je to prejav bezcharakternosti a cynizmu.
Odporúčame:

Holjenčík pred poslancov neprišiel, údajne sa vzdal funkcie

Andrej Danko vo štvrtok o jedenástej v rámci hlasovania o prerokovaných zákonoch požiada poslancov o zmenu programu a prijatie uznesenia.
"To uznesenie bude znieť, že NR SR prvýkrát v histórií vyjadrí nedôveru predsedovi ÚRSO. Súčasne ho vyzve, aby sa bezodkladne vzdal svojej funkcie," povedal s tým, že okrem toho s podporou poslancov vyzve orgány činné v trestnom konaní, aby preskúmali všetky postupy, ktoré viedli Holjenčíka k zvyšovaniu cien energií. Podľa Danka Holjenčík konal na vlastnú zodpovednosť bez toho, aby komunikoval s vládou. Preto Danko čakal, že sa ľuďom prinajmenšom ospravedlní za svoje zlyhanie.

Holjenčík mal odstúpiť z funkcie

Podľa predsedu SNS nastane prvá koaličná kríza, ak sa vládne strany SNS, Smer-SD a Most-Híd nedohodnú na spoločnom postupe ako ďalej v energetike.
"SNS bude požadovať vznik energetického holdingu alebo ako alternatívu zvýšenie angažovanosti ministerstva hospodárstva v energetike - vytvorenie samostatnej sekcie v rezorte, ktorá bude dozorovať správne hospodárenie v tejto oblasti," povedal Danko s tým, že to vidí ako riešenie na zlepšenie situácie.
Predseda Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) Jozef Holjenčík mal vo štvrtok v úvode tretieho dňa rokovania na 12. schôdzi parlamentu vysvetliť svoje konanie vo veci zvyšovania cien energií. Jeho vystúpenie bolo naplánované na 09:00.
Podľa informácií agentúry SITA však Holjenčík pred poslancami nevystúpil, lebo sa vzdal funkcie. O tom, že sa chystá odstúpiť ako prvý ešte 23. januára informoval portál www.venergetike.sk. Podľa portálu v posledných dňoch už vládni politici hovorili aj o jeho nástupcovi.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow