19. január 2021. Drahomíra. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Danko odkazuje Maďaričovi, aby nerozbíjal koaličnú dohodu

SITA SITA SITA  14.12.2016 14.12.2016  

Minister kultúry a podpredseda Smer-SD Marek Maďarič označil rozhovor šéfa SNS Andreja Danka s lídrom opozície a SaS Richardom Sulíkom o predčasných voľbách za nie najkorektnejší.BRATISLAVA 14. decembra (WebNoviny.sk) – BRATISLAVA 14. decembra (WebNoviny.sk) - Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko vyzýva ministra kultúry a podpredsedu Smer-SD Mareka Maďariča, aby nerozbíjal koalíciu.
Podľa šéfa národniarov sú vzťahy koaličných partnerov korektné a silné. Stredajšie komentáre ministra kultúry Mareka Maďariča iba zbytočné vrhajú tieň na fungujúce a stabilné koaličné zoskupenie. Uvádza sa to v tlačovej správe, ktorú agentúre SITA poskytla riaditeľka komunikačného oddelenia SNS a styk s verejnosťou Júlia Kollárová.

Výzva 'národniarov' Maďaričovi

Marek Maďarič pred stredajším rokovaním vlády označil rozhovor šéfa SNS Andreja Danka s lídrom opozície a predsedom SaS Richardom Sulíkom o predčasných voľbách za nie najkorektnejší. "Vyzývam ministra Mareka Maďariča, aby svojimi nekorektnými vyjadreniami nenarúšal vzťah medzi mnou a premiérom a nerozbíja koaličnú dohodu," cituje tlačová správa SNS svojho predsedu v reakcii na vyjadrenie Maďariča pre médiá.
Odporúčame:

Danko reaguje na Sulíkove slová, Ficov postoj ho mrzí

Sulík na Facebooku popísal dôverné stretnutie s Dankom

Premiér Fico nevidí žiadny dôvod na predčasné voľby

Bugár neverí Sulíkovi, o stretnutí predsedov SNS a SaS vedel

Bugár klame a stretnutie chcel Danko, ohradili sa liberáli

Podľa SNS premiér a predseda Smer-SD Robert Fico "o stretnutí s opozičným politikom informovaný bol, preto SNS tieto komentáre nechápe". SNS dodáva, že "je stabilným prvkom koalície a minister kultúry by mal viac zvažovať slová a namiesto hľadania konfliktu v koalícií, by sa mal radšej venovať rezortu kultúry".
Ak je pravdou, že koaličný partner, šéf SNS Andrej Danko, sa rozprával s lídrom opozície, predsedom strany SaS Richardom Sulíkom o predčasných voľbách, tak to nie je najkorektnejšie. Pred rokovaním vlády to v stredu povedal minister kultúry a podpredseda strany Smer-SD Marek Maďarič. Zároveň si myslí, že predčasné voľby sú "absolútne neaktuálne". Danko sa stretol so Sulíkom, podľa šéfa liberálov boli témou predčasné voľby. Sulík tvrdí, že o stretnutie požiadal Danko.

Sulík na Facebooku opísal stretnutie s Dankom

Maďarič zároveň nechcel bližšie komentovať stretnutie. "Ja som pri tom rozhovore nebol," dodal s tým, že politici sa môžu stretávať, skôr ide o to, o čom sa rozprávali. "Ak by bolo pravdou, že sa koaličný partner rozprával s opozičným lídrom o predčasných voľbách, tak to nie je celkom podľa mňa v poriadku. Ale neviem, či bola taká téma diskusie," zdôraznil Maďarič.
V nedeľu 11. decembra líder opozičnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík informoval, že sa nedávno stretol s predsedom parlamentu a koaličnej SNS Andrejom Dankom, aby hovorili o možnosti predčasných volieb, ako aj o možnosti vzniku nového politického subjektu pod vedením súčasného prezidenta Andreja Kisku. Sulík to v nedeľu prezradil v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 po tom, čo o samotnom stretnutí začal hovoriť Danko.
Premiér a predseda Smeru-SD Robert Fico na to zareagoval, že on žiaden dôvod na predčasné voľby nevidí a ak sa Danko so Sulíkom rozprávajú o predčasných voľbách, majú oni vysvetliť verejnosti, čo je za tým. Ďalší koaličný partner, šéf Mostu-Híd Béla Bugár sa vyjadril, že Sulíkovi neverí a stretnutím sa bude zaoberať iba vtedy, keď sa to bude ďalej rozmazávať v médiách.
Bugár podľa vlastných slov o stretnutí vedel od Danka, o schôdzku mal ale podľa jeho informácií požiadať šéf liberálov Sulík. Podľa Sulíka sa Danko dopustil hrubej indiskrétnosti, keď v nedeľňajšej relácií na RTVS O 5 minút 12 hovoril o stretnutí, ktoré malo byť dôverné.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow