26. máj 2019. Dušan. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Danko sa podľa Sulíka bojí vstupu Kisku do politiky

SITA SITA SITA  11.12.2016 11.12.2016  

Richard Sulík vyjadril presvedčenie, že na budúci rok dôjde k pohybom na politickej scéne. Očakáva pritom zhoršenie vzťahov vo vládnej koalícii, možno i rekonštrukciu vlády, ale nemyslí si, že nastanú predčasné voľby.BRATISLAVA 11. decembra (WebNoviny.sk) - Líder opozičnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík sa nedávno stretol s predsedom parlamentu a koaličnej strany SNS Andrejom Dankom, aby hovorili o možnosti predčasných volieb, ako aj o možnosti vzniku nového politického subjektu pod vedením súčasného prezidenta Andreja Kisku.
Sulík to prezradil v nedeľňajšej diskusnej relácii RTVS O päť minút 12 s tým, že ide o plány založiť stranu Progresívne Slovensko. "Zaujímal vás náš postoj k predčasným voľbám, lebo sa bojíte prezidenta, keď ten vstúpi do politiky a chceli by ste mu to nejako prekaziť," povedal Sulík Dankovi. Uviedol, že takáto nová strana by mohla SNS zhatiť plány stať sa najsilnejšou slovenskou stranou.
Odporúčame:

Ľudia sú nespokojní so štátom, tvrdí prezident Kiska

Danko reagoval slovami, že sa nebojí politickej konkurencie. "Ja by som bol možno aj vďačný za vstup prezidenta Kisku do politiky z hľadiska toho, že strany ako SaS a OĽaNO by stratili voličov a prišla by možno aj konštruktívna opozícia, po ktorej my zúfalo voláme," zdôraznil Danko.
Sulík vyjadril presvedčenie, že na budúci rok dôjde k pohybom na politickej scéne. Očakáva pritom zhoršenie vzťahov vo vládnej koalícii, možno i rekonštrukciu vlády, ale nemyslí si, že nastanú predčasné voľby. Možnosť predčasných volieb líder SaS v budúcnosti nevylučuje a hovorí, že jeho strana je na ne pripravená.
Danko podľa vlastných slov počíta až s riadnymi voľbami v roku 2020. Vyhlásil, že ak sa SNS nedostane do parlamentu, pôjde do politického dôchodku. V opačnom prípade však vylúčil možnosť, že by jeho strana išla do vládnej koalície s SaS alebo OĽaNO-NOVA. "Radšej odídem z politiky, ako spolupracovať s ľuďmi ako Sulík a Matovič," vyhlásil Danko s tým, že so Sulíkom nepôjde už nikdy ani do televíznej relácie.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow