19. január 2021. Drahomíra. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Darcovský portál ĽudiaĽuďom zažíva rekordný december

SITA  18.12.2016 18.12.2016  

Len za prvé dva decembrové týždne poslali darcovia ľuďom v núdzi viac ako 60 000 eur.BRATISLAVA 18. decembra (WebNoviny.sk) - Darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk zažíva zatiaľ najštedrejší december vo svojej histórii. Len za prvé dva decembrové týždne poslali darcovia ľuďom v núdzi viac ako 60 000 eur. Darcovský portál tak prekročil fantastickú hranicu 2,5 milióna darovaných eur.
Ako informovala PR manažérka portálu Natália Báreková, počet ľudí, ktorí chcú pomôcť, neustále rastie. Kým za prvé štyri roky existencie portálu ĽudiaĽuďom.sk darcovia poslali 1,5 milióna eur, ďalší milión sa podarilo vyzbierať už za jediný rok. "Za to obdobie sa k nám pridalo 22 177 darcov, ktorí poslali spolu 52 256 darov. V priemere na jeden deň to teda vychádza viac ako 2800 eur zhmotnenej pomoci," konštatoval riaditeľ neziskovej organizácie Ľudia Ľuďom Roland Kyška.
V decembri portál denne eviduje v priemere 140 darov od 60 rôznych darcov. Často ide o dary do desať eur, no rekordérom je anonymný darca, ktorý rozdelil sedem tisíc eur medzi päť žiadostí o pomoc. "Nezáleží však na výške daru, každé jedno euro poteší a pripomenie tým, ktorí sú v núdzi, že nie sú na tomto svete sami," hovorí Kyška. Dodal, že v súčasnosti je na portáli zaregistrovaných 571 výziev na pomoc.
Portál ĽudiaĽuďom.sk je univerzálny on-line systém darcovstva, ktorý je otvorený pre všetkých, ktorí potrebujú pomoc. Tí si jednoducho na stránke www.ludialudom.sk zaregistrujú výzvu, na ktorú následne darcovia môžu prispieť najmä prostredníctvom elektronického bankovníctva, teda cez internetbanking alebo platbou zo svojej karty. Celý finančný príspevok, ktorý sa darca rozhodne venovať v prospech výzvy, putuje konkrétnemu príjemcovi.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow