23. november 2020. Klement. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Deti môžu posielať želania Ježiškovi do soboty, odpovie i v Braillovom písme a pribalí darček

 20.12.2017 20.12.2017  

BRATISLAVA 20. decembra (WebNoviny.sk) - Deťom, ktoré chcú napísať Ježiškovi, ostáva na odoslanie listu či pohľadnice posledných pár dní. Svoje tajné želania, kresbičky alebo pozdravy môžu posielať do soboty 23. decembra na adresu Ježiško 999 99. Ako dnes informovala Martina Macková z odboru komunikácie Slovenskej pošty, Ježiškovi doteraz prišlo viac ako 80-tisíc listov a pohľadníc od detí zo Slovenska i zahraničia.
Na pozdravy Ježiškovi môžu deti použiť nielen špeciálne pohľadnice z limitovanej edície, ale aj akékoľvek iné pohľadnice či klasické listy. Dôležité je však napísať adresu Ježiško 999 99 a nalepiť poštovú známku v správnej hodnote. Všetkým deťom, ktoré uvedú aj svoju spiatočnú adresu, Ježiško odpovie nielen v slovenčine, ale aj v angličtine i v Braillovom písme a pribalí aj malý darček.

Odporúčame:Šéfkuchár: Na Vianoce sú trendom ryby, aj morské

Aj v tomto roku môžu deti posielať Ježiškovi aj vlastné kresby. Najkrajšia, ktorú vyberie odborná porota, bude námetom budúcoročnej detskej vianočnej známky. Kresbu treba poslať na samostatnom hárku papiera.
Cieľom projektu Vianočná pošta, ktorý Slovenská pošta organizuje už 19 rokov, je podporovať tradície vo forme klasickej listovej korešpondencie. Za obdobie fungovania Vianočnej pošty prišlo na adresu Ježiško 999 99 do Rajeckej Lesnej, kde má oficiálnu poštovú schránku, takmer 1,7 milióna želaní a kresbičiek od detí z celého sveta. Podrobnejšie informácie o Vianočnej pošte, ako aj pravidlá súťaže, sú uverejnené na stránke www.vianocnaposta.sk.
Viac k témam: Ježiško, Slovenská pošta, Vianoce, želanieZdroj: Webnoviny.sk - Deti môžu posielať želania Ježiškovi do soboty, odpovie i v Braillovom písme a pribalí darček © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow