21. júl 2019. Daniel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Disciplinárny senát po ôsmich hodinách oslobodil Harabina

 17.3.2017 17.3.2017  

BRATISLAVA 17. marca (WebNoviny.sk) - Disciplinárny senát dnes oslobodil Štefana Harabina, Gabrielu Šimonovú a Viliama Dohňanského spod disciplinárneho návrhu predsedníčky Najvyššieho súdu (NS) SR Daniely Švecovej z júna minulého roka.
Švecová navrhovala potrestať sudcov za to, že ich dovolací senát prekročil podľa nej zákonom danú právomoc a oslobodil Petra R. v starom prípade z rokov 2000 a 2002, v ktorom čelil obžalobe z legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Odporúčame:Predsedníčka najvyššieho súdu sa pripojila k vyhláseniu, ktoré kritizuje Harabina

Verdikt padol v piatok po osem hodín trvajúcom pojednávaní, Švecová uviedla, že zvažujú podanie odvolania. Ako vysvetlil rozhodnutie disciplinárneho senátu jeho predseda Erik Uhlár, dovolací senát prijal rozhodnutie v tajnom hlasovaní a tak nie je možné preukázať, ktorý z členov ako hlasoval a teda nie je možné im preukázať disciplinárne previnenie.
Disciplinárny senát nemôže vychádzať z domnienok a predpokladov, zdôraznil. Disciplinárny senát sa nezaoberal samotným obsahom podania.
Viac k témam: Najvyšší súd SR, Štefan HarabinZdroj: Webnoviny.sk - Disciplinárny senát po ôsmich hodinách oslobodil Harabina © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow