19. január 2019. Drahomíra. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Do mešity v Quebecu vtrhli ozbrojenci, zabili päť ľudí

SITA  30.1.2017 30.1.2017  

Do Quebeckého islamského kultúrneho centra, slúžiaceho ako mešita, vtrhli podľa svedkov traja ozbrojenci. QUEBEC 30. januára (WebNoviny.sk) - Päť ľudí prišlo o život pri streľbe v mešite v kanadskom meste Quebec. S odvolaním sa na vyhlásenie vedenia mešity o tom informovala agentúra Reuters.
K streľbe došlo počas nedeľňajších večerných modlitieb. Do Quebeckého islamského kultúrneho centra, slúžiaceho ako mešita, vtrhli podľa svedkov traja ozbrojenci. V centre bolo v tom čase podľa svedkov približne 40 ľudí.
Hovorca quebeckej polície Pierre Poirier uviedol, že polícia zadržala dvoch podozrivých. Potvrdil, že pri streľbe zahynuli ľudia. Počet obetí však nespresnil. Mešitu a jej okolie polícia uzavrela. Motív streľby doposiaľ známy nie je.
Riaditeľ kultúrneho centra Mohamed Yangui, ktorý v čase streľby vo vnútri nebol, uviedol, že zranených previezli do viacerých quebeckých nemocníc. Ich počet zatiaľ vyčísliť nevedel.
S prejavom nenávisti sa toto islamské kultúrne centrum stretlo už vlani júni, keď sa pred jeho vchodom našla prasacia hlava. Podobných incidentov súvisiacich s islamofóbiou pribudlo v ostaných rokoch aj v celej provincii Quebec, kde práve prebieha politická diskusia o možnom zákaze nikábu a celkovom zahaľovaní ženskej tváre.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow