26. september 2020. Edita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Do ulíc Bukurešti opäť vyšli tisíce Rumunov, protestovali proti vláde

 13.3.2017 13.3.2017  

BUKUREŠŤ 13. marca (WebNoviny.sk) - Tisíce ľudí sa zúčastnili v nedeľu v Rumunsku najnovších pravidelných týždenných protikorupčných demonštrácií. Približne 2000 ľudí napriek daždivému počasiu pochodovalo cez rumunské hlavné mesto Bukurešť k parlamentu, pričom menšie demonštrácie sa konali prinajmenšom v šiestich ďalších mestách.
Protesty sa začali v januári. Vyvolalo ich vládne nariadenie, ktoré dekriminalizovalo niektoré korupčné trestné činy a podľa všeobecne rozšírenej mienky bolo jeho cieľom pomôcť určitým politikom.
Protesty mali vrchol začiatkom februára a boli vtedy najväčšími od zvrhnutia komunistického vodcu Nicolae Ceaušesca v roku 1989. Nariadenie neskôr odvolali, ale protesty pokračovali, keďže demonštranti mali stále obavy z plánov vytvoriť medzery v zákonoch, ktoré by boli v prospech skorumpovaných politikov.
Zákonodarca z vládnucej Sociálnodemokratickej strany (PSD) nedávno navrhol ďalšie legislatívne opatrenie na zmiernenie protikorupčných zákonov, ktoré by v prípade schválenia bolo ešte horšie než pôvodné vládne nariadenie.
Viac k témam: protesty, RumunskoZdroj: Webnoviny.sk - Do ulíc Bukurešti opäť vyšli tisíce Rumunov, protestovali proti vláde © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow