19. marec 2019. Jozef. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Dôchodca nožom napadol utečencov, konal z hnevu nad imigračnou politikou nemeckej vlády

 21.2.2018 21.2.2018  

BERLÍN 21. februára (WebNoviny.sk) - Nemec, ktorý v sobotu napadol nožom troch utečencov, konal z hnevu nad vládnou imigračnou politikou, informovala miestna prokuratúra.
Sedemdesiatročný muž s nemeckým a ruským občianstvom vážne zranil 17-ročného Afganca a ľahšie zranenia spôsobil 25-ročnému Iračanovi a 19-ročnému Sýrčanovi. Incident sa stal neďaleko kostola v meste Heilbronn na juhozápade Nemecka.

Odporúčame:Peter mal bodnúť jednou smrteľnou ranou svojho príbuzného, môže dostať doživotie

Hovorkyňa heilbronnskej prokuratúry Bettina Jörg uviedla, že útočník bol opitý a chcel vyslať signál "o súčasnej imigračnej politike". Zároveň dodala, že ho budú stíhať za ublíženie na zdraví, nie pokus o vraždu, "pretože nepredpokladajú, že mal v úmysle zabíjať".
Za posledné roky prišlo do Nemecka viac ako milión utečencov. V krajine odvtedy zaznamenali nárast násilia voči migrantom.
Viac k témam: imigranti, krimi, migranti, Nemecko, utečenci, utečenecká krízaZdroj: Webnoviny.sk - Dôchodca nožom napadol utečencov, konal z hnevu nad imigračnou politikou nemeckej vlády © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow