20. január 2019. Dalibor. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Dojčenské mlieko Lactalis sťahujú z predaja, desiatky detí ochoreli na salmonelu

 11.12.2017 11.12.2017  

PARÍŽ 11. decembra (WebNoviny.sk) - Francúzsky výrobca dojčenského mlieka Lactalis celosvetovo sťahuje milióny svojich výrobkov pre obavy z kontaminácie salmonelou.

Niekoľko miliónov produktov

Spoločnosť, ktorá je jedným z najväčších výrobcov mliekarenských produktov na svete, informovala, že zdravotnícke úrady vo Francúzsku ju upozornili, že od 1. decembra ochorelo 26 detí.

Odporúčame:Potravinová kobra odhalila plesnivé potraviny či veľké množstvo chemických látok v mede

Hovorca firmy Michel Nalet v pondelok pre agentúru AP povedal, že "preventívne" sťahovanie vo Francúzsku a zahraničí sa týka "niekoľkých miliónov" produktov, ktoré boli vyrobené od polovice februára.

Identifikovali zdroj nákazy

Obavy z ohrozenia verejného zdravia sa objavili začiatkom tohto mesiaca, keď spoločnosť Lactalis dostala informácie, že u 20 detí vo veku do šesť mesiacov bola diagnostikovaná salmonelová infekcia.
Firma prikázala prvé sťahovanie výrobkov, ktoré potom na žiadosť francúzskych úradov rozšírila na väčší okruh produktov, keďže sa objavili nové prípady infekcie. Spoločnosť uviedla, že ako možný zdroj nákazy bola identifikovaná sušiareň mlieka na západe Francúzska.
Viac k témam: dieťa, dojčenské mlieko Lactalis, salmonelaZdroj: Webnoviny.sk - Dojčenské mlieko Lactalis sťahujú z predaja, desiatky detí ochoreli na salmonelu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow