29. september 2020. Michal, Michaela. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Domácnosti zaplatia za elektrinu viac, tvrdí OĽaNO

SITA  27.1.2017 27.1.2017  

Líder OĽaNO Igor Matovič upozornil, že priemernej domácnosti na strednom Slovenskom, vzrastie po novom ročná platba za elektrinu o 45 eur.
BRATISLAVA 27. januára (WebNoviny.sk) - Opozičné hnutie OĽaNO upozornilo na fakt, že po stredajšom schválení nových cenových rozhodnutí pre distribučné spoločnosti, zaplatia domácnosti na strednom Slovensku v bytových a v rodinných domoch bez trojfázových ističov za elektrinu viac.
"Pre domácnosti na strednom Slovensku, ktoré používajú elektrinu na bežnú činnosť, po novom vzrastie trojnásobne, z 7,7 na 21 eur za megawatthodinu, tarifa za distribúciu elektriny vrátane prenosu elektriny," povedal na piatkovej tlačovej besede líder OĽaNO Igor Matovič.
Odporúčame:

Regulačný úrad už schválil nové cenové rozhodnutia

SaS požiadala prezidenta o preskúmanie nezávislosti ÚRSO

Opozícia by chcela odvolať šéfa ÚRSO Jozefa Holjenčíka

Zmenia sa ceny energií? Žiga nechce robiť na ľudí ´bububu´

Priemerná domácnosť na strednom Slovensku tak podľa neho zaplatí za elektrinu za rok o 45 eur viac. "Ako je možné, že Robert Fico v priamom prenose roztrhá faktúry a nakoniec všetky domácnosti v bytoch a všetky domácnosti v rodinných domoch, ktoré nemajú trojfázový prúd, zaplatia viac," dodal Matovič, ktorý vyzval všetkých predsedov koaličných strán, aby odvolali predsedu regulačného úradu a svojich nominantov v predstavenstvách a dozorných radách distribučných spoločností.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow