27. september 2020. Cyprián. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Donald Trump bude inaugurovaný za 45. prezidenta USA

SITA  20.1.2017 20.1.2017  

Inauguračné akcie vyvrcholia prezidentskou prísahou, ktorú nový prezident Donald Trump a viceprezident Mike Pence zložia pred washingtonským Kapitolom.WASHINGTON 20. januára (WebNoviny.sk) - Donald Trump pricestoval vo štvrtok podvečer do Washingtonu, kde bude v piatok inaugurovaný za 45. prezidenta Spojených štátov amerických. "Cesta sa začala a ja budem tvrdo pracovať a bojovať za to, aby to bola pre Američanov skvelá cesta," napísal Trump na Twitteri pred svojím odletom do Washingtonu.

Príchodom Donalda Trumpa do Washingtonu sa začína niekoľkodňová séria oficiálnych podujatí súvisiacich s inauguráciou nového prezidenta. Trump tento maratón odštartoval štvrtkovou pracovnou večerou so svojím budúcim kabinetom a slávnostným kladením vencov na Arlingtonskom národnom cintoríne.

ONLINE Z PREZIDENTSKÝCH VOLIEB V USA

Inauguračné akcie vyvrcholia v piatok napoludnie miestneho času prezidentskou prísahou, ktorú nový prezident Trump a viceprezident Mike Pence zložia pred washingtonským Kapitolom. Trump následne vystúpi so svojím prvým prejavom v úrade amerického prezidenta.
Odporúčame:

Aký bude svet po nástupe Trumpa? Tri scenáre podľa expertov

Trumpov inauguračný prejav bude dokumentom pojednávajúcim viac o filozofickým pohľadoch Trumpa na krajinu, než o pracovnej agende, povedal hovorca Sean Spicer. Je pripravený nastoliť svoju agendu od prvého dňa, vrátane podpisu nariadení v oblasti zdravotnej starostlivosti, terorizmu, a imigrácie. To všetko sa podľa Spicera začne diať už v prvých dňoch Trumpovho úradovania. "Sme pripravení slúžiť americkému ľudu a od prvého dňa znova urobiť Ameriku veľkou," vyhlásil pred novinármi nastupujúci viceprezident Pence

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow