18. január 2021. Bohdana. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Donald Trump označil atentát v Berlíne za útok na ľudstvo

SITA  22.12.2016 22.12.2016  

Novozvolený americký prezident naznačil, že možno opäť vráti do hry svoj predvolebný sľub dočasne zakázať moslimským prisťahovalcom vstup do Spojených štátov.
PALM BEACH 22. decembra (WebNoviny.sk) - Novozvolený americký prezident Donald Trump v noci nadnes vyhlásil, že pondelkový útok kamiónom na vianočných trhoch v Berlíne, pri ktorom zahynulo 12 ľudí a ďalších 48 osôb utrpelo zranenia, bol "útokom na ľudstvo".
Trump tiež naznačil, že možno opäť vráti do hry svoj predvolebný sľub dočasne zakázať moslimským prisťahovalcom vstup do Spojených štátov.

ÚTOK V BERLÍNE

"Moje plány poznáte. Od začiatku som mal pravdu, stopercentnú pravdu. To, čo sa deje, je hanebné," povedal Trump novinárom pred svojím sídlom Mar-a-Lago v meste Palm Beach v americkom štáte Florida.
Hovorca Trumpovho prípravného tímu Jason Miller následne uviedol, že plány novozvoleného amerického prezidenta by mohli "rozčúliť tých, ktorí majú hlavy strčené v politicky korektnom piesku".
Trump navrhoval zákaz vstupu moslimov na územie Spojených štátov počas republikánskych primárnych volieb, za čo si vyslúžil kritiku demokratov aj republikánov. Počas všeobecných volieb svoju rétoriku zmiernil a hovoril o dočasnom zastavení migrácie z bližšie nešpecifikovaných krajín, ktoré podporujú terorizmus.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow