26. september 2020. Edita. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Donald Trump označil OSN za diskusný a zábavný klub

SITA  27.12.2016 27.12.2016  

Donald Trump nie je jediným politikom, ktorý upozorňuje na nedostatky vo fungovaní OSN.WEST PALM BEACH 27. decembra (WebNoviny.sk) - Novozvolený americký prezident Donald Trump kritizoval fungovanie Organizácie Spojených národov (OSN), ktorá má podľa neho obrovský, avšak nevyužitý potenciál. OSN sa stala len akýmsi "klubom pre ľudí, ktorí sa spolu stretávajú, rozprávajú a zabávajú. Je to smutné", napísal v pondelok Trump v krátkom príspevku na Twitteri.

K téme fungovania svetovej organizácie sa nastupujúci prezident USA vyjadril aj minulý piatok. Vtedy uviedol, že po 20. januári 2017, keď sa oficiálne ujme funkcie, sa zmenia aj "veci" v OSN.
Reagoval tak na rozhodnutie administratívy dosluhujúceho prezidenta USA Baracka Obamu nevetovať piatkovú rezolúciu Bezpečnostnej rady OSN, ktorá odsúdila budovanie židovských osád v Predjordánsku.
Donald Trump nie je jediným politikom, ktorý upozorňuje na nedostatky vo fungovaní OSN. Kriticky sa v tomto smere vyjadrujú aj viaceré západné vlády, ktoré poukazujú na jej neefektivnosť. Rozvojové krajiny zase tvrdia, že v nej majú príliš veľký vplyv bohaté štáty.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow