18. január 2021. Bohdana. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Donald Trump si vybral vedúceho kancelárie Bieleho domu

SITA SITA SITA  14.11.2016 14.11.2016  

Šéf kancelárie je najvyššie postaveným zamestnancom Bieleho domu a zohráva dôležitú úlohu pri tvorbe politike, keď rozhoduje okrem iného o tom, kto dostane prístup k prezidentovi.WASHINGTON 14. novembra (WebNoviny.sk) - Novozvolený prezident USA Donald Trump si za vedúceho kancelárie Bieleho domu zvolil doterajšieho predsedu Republikánskej strany Reincea Priebusa. Ten sa tak stane druhým najdôležitejším mužom v Bielom dome, keď Trump 20. januára prevezme prezidentskú funkciu.

Poradcom a hlavným stratégom bude Bannon

Šéf kancelárie je najvyššie postaveným zamestnancom Bieleho domu a zohráva dôležitú úlohu pri tvorbe politike, keď rozhoduje okrem iného o tom, kto dostane prístup k prezidentovi, píše agentúra DPA. Trumpov tím v nedeľňajšom oznámení o prvých personálnych rozhodnutiach budúceho prezidenta súčasne uviedol, že jeho poradcom a hlavným stratégom bude konzervatívny mediálny manažér Stephen Bannon.

Obaja títo muži zastupujú opačné tábory v Republikánskej strane, analyzuje agentúra AP. Priebus ako predstaviteľ tradičných republikánskych kruhov má blízke vzťahy s lídrami strany v Kongrese, najmä predsedom Snemovne reprezentantov Paulom Ryanom. Bannon bol riaditeľom radikálnej konzervatívnej webovej stránky Breitbart News, ktorá ostro kritizovala vedenie strany vrátane Ryana.

ONLINE: PREZIDENTSKÉ VOĽBY V USA - CLINTONOVÁ vs. TRUMP

Pod vedením Bannona stránka Brietbart presadzovala nacionalistickú agendu zameranú proti establišmentu a stala sa jedným z popredných médií hnutia známeho ako alt-right (alternatívna pravica), ktoré odmieta konvenčný konzervativizmus a je často spájané s ideológiami nadradenosti belochov a obhajobou "západných hodnôt", píše AP.

Vymenovanie je pre Priebusa poctou

Priebus a Bannon budú podľa oznámenia Trumpovho tímu spolu s novozvoleným viceprezidentom Mikeom Penceom viesť tvorbu a organizáciu budúcej vlády.
"Som nadšený, že môj veľmi úspešný tím bude so mnou pokračovať pri vedení našej krajiny," uviedol Trump. Priebusa a Bannona označil za "vysoko kvalifikovaných lídrov, ktorí spolu dobre pracovali na našej kampani a doviedli nás k historickému víťazstvu".
Priebus uviedol, že vymenovanie je preňho poctou a "príležitosťou slúžiť prezidentovi a tejto krajine, keď sa budeme usilovať vytvoriť ekonomiku, ktorá funguje pre každého, zabezpečiť naše hranice... a zničiť radikálny islamský terorizmus". Trump podľa neho bude "skvelým prezidentom pre všetkých Američanov".
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow