24. november 2020. Emília. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Dozornej rade VšZP bude šéfovať Ficov exminister

SITA SITA SITA  14.12.2016 14.12.2016  

Predsedom dozornej rady sa stal Tomáš Borec, podpredsedu si zvolí dozorná rada hlasovaním.
BRATISLAVA 14. decembra (WebNoviny.sk) - Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) má novú dozornú radu. Ako priblížil jej zloženie minister zdravotníctva Tomáš Drucker, miesto v dozornej rade dostali nielen zástupcovia rezortu zdravotníctva, ale aj ministerstiev financií, spravodlivosti, vnútra, politickej opozície i tretieho sektora. Podľa nových stanov má dozorná rada desať členov, ktorých volí a odvoláva valné zhromaždenie.
Novými členmi, s účinnosťou od 13. decembra, sú Tomáš Borec a Martin Smatana (nominácie za MZ SR), František Palko za rezort financií, Marián Magdoško za silové rezorty, Tomáš Malatinský za zamestnávateľov, parlamentnú opozíciu zastupuje Marcel Klimek a mimovládne občianske združenia bude reprezentovať Gabriel Šípoš.
Traja členovia sú z radov zamestnancov VšZP - Juraj Pacher, Iveta Baráneková a Anna Slamková. Za predsedu dozornej rady bol zvolený valným zhromaždením Tomáš Borec, podpredsedu si zvolí dozorná rada hlasovaním.
Dozorná rada je najvyšší kontrolný orgán spoločnosti, dohliada na výkon pôsobnosti predstavenstva a činnosť spoločnosti vrátane činnosti útvaru vnútornej kontroly. Je povinná preskúmať rozpočet, riadnu respektíve mimoriadnu účtovnú závierku a návrh na rozdelenie zisku alebo vysporiadania straty a podať o výsledku preskúmania správu valnému zhromaždeniu.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow