26. november 2020. Kornel. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Dvanásťročný Nemec chcel na vianočných trhoch odpáliť bombu

SITA  16.12.2016 16.12.2016  

Podľa magazínu Focus je chlapec nemecko-irackého pôvodu, narodil sa v Ludwigshafene v roku 2004 a mal radikálne náboženské názory.
KARLSRUHE 16. decembra (WebNoviny.sk) - Nemecká prokuratúra začala vyšetrovať nález bomby s klincami, ktorú podľa médií plánoval odpáliť 12-ročný chlapec na vianočných trhoch v meste Ludwigshafen v spolkovej krajine Porýnie-Falcko."Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nemôžeme poskytnúť ďalšie informácie," povedal v piatok hovorca prokuratúry Stefan Biehl.
Nemecká vláda prostredníctvom svojho hovorcu Steffena Seiberta k tomuto prípadu uviedla, že je šokovaná. Vyjadrovať sa však k nemu zatiaľ nechce, keďže prebieha vyšetrovanie.
Nemecký magazín Focus s odvolaním sa na justičné a bezpečnostné orgány napísal, že 12-ročný chlapec sa pokúsil odpáliť bombu na vianočných trhoch.
Údajný bombový útočník podľa magazínu zanechal 5. decembra batoh, obsahujúci bombu, neďaleko radnice spomínaného západonemeckého mesta. Výbušné zariadenie, ktoré našiel okoloidúci, však zlyhalo a nevybuchlo.
Podľa Focusu je chlapec nemecko-irackého pôvodu, narodil sa v Ludwigshafene v roku 2004 a mal radikálne náboženské názory.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow