21. november 2018. Elvíra. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Džihádisti zverejnili video s údajným útočníkom z Berlína

SITA  23.12.2016 23.12.2016  

Video publikovala tlačová agentúra Amák napojená na IS. Po arabsky hovoriaci muž, údajne 24-ročný Anis Amri, na ňom prisahá vernosť lídrovi IS abú Bakrovi Baghdádímu.KÁHIRA 23. decembra (WebNoviny.sk) - Militantná organizácia Islamský štát (IS) zverejnila v piatok videozáznam, na ktorom údajne Tunisan označovaný za páchateľa pondelňajšieho útoku kamiónom na vianočné trhy v Berlíne sľubuje, že pomstí moslimov, ktorých usmrtili letecké útoky Západu.

ÚTOK V BERLÍNE

Video publikovala tlačová agentúra Amák napojená na IS. Po arabsky hovoriaci muž, údajne 24-ročný Anis Amri, na ňom prisahá vernosť lídrovi IS abú Bakrovi Baghdádímu. Moslimov zároveň vyzýva, aby v Európe páchali útoky.
"Môj odkaz križiakom: Prišli sme vás vyvraždiť, prasce. Krv monoteistov (moslimov) nevyjde navnivoč," hovorí na videu muž, ktorého agentúra Amák označila džihádistickým pseudonymom abú Bará at-Túnisía, poukazujúc tak na jeho tuniský pôvod.
Pondelňajší náraz kamióna do stánkov a návštevníkov vianočných trhov v berlínskej časti Charlottenburg si vyžiadal 12 mŕtvych a desiatky zranených.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow