16. január 2021. Kristína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Eiffelova veža je po štrajku zamestnancov opäť prístupná

SITA  18.12.2016 18.12.2016  

Počas jedného pracovného dňa v zimnom období Eiffelovu vežu navštívi približne 8000 turistov.PARÍŽ 18. decembra (WebNoviny.sk) - Eiffelovu vežu v Paríži v nedeľu po piatich dňoch nepretržitého štrajku zamestnancov znovu otvorili pre verejnosť. Spoločnosť SETE, ktorá túto ikonickú dominantu prevádzkuje, totiž oznámila, že sa jej podarilo dosiahnuť dohodu s príslušnými odbormi. Vežu otvorili na poludnie.
Odbory vyzvali na štrajk minulý týždeň, pretože chceli, aby boli zamestnanci zapojení do rozhodovacieho procesu a aby spoločnosť poskytovala viac prostriedkov na údržbu pamiatky. "Turisti, ktorí zavítali do Paríža na koncoročné oslavy, si budú môcť opäť vychutnať fantastický výhľad na mesto," uviedla SETE vo vyhlásení.
Eiffelova veža bola zatvorená od utorka, a to i vrátane výročia narodenia Gustava Eiffela, ktorého architektonické štúdio ju v roku 1889 postavilo na Marsových poliach neďaleko rieky Seina pri príležitosti konania Svetovej výstavy v Paríži. Počas jedného pracovného dňa v zimnom období ju navštívi približne 8000 turistov.
Veža, ktorá je symbolom nielen Paríža, ale i celého Francúzska, ročne priláka sedem miliónov návštevníkov, pričom 75 percent z nich tvoria zahraniční turisti. Ide o najnavštevovanejšiu pamiatku so spoplatneným prístupom na svete. Lístok pre jednu dospelú osobu na vrcholovú vyhliadkovú plošinu veže stojí 17 eur.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow