25. september 2018. Vladislav. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Eiffelova veža sa ponorí do tmy

SITA SITA SITA  14.12.2016 14.12.2016  

Vo štvrtok od parížskej radnice do Sýrie vyrazí konvoj s humanitárnou pomocou pre Aleppo.PARÍŽ 14. decembra (WebNoviny.sk) - Na znak solidarity s civilistami, ktorí uviazli v severosýrskom Aleppe v dôsledku paľby vládnych síl a povstalcov, bude v stredu od 20.00 h SEČ vypnuté osvetlenie na Eiffelovej veži. Oznámila to parížska primátorka Anne Hidalgová.
"Toto symbolické gesto na pamätihodnosti známej v celom svete má za cieľ znova pripomenúť medzinárodnému spoločenstvu, že musí konať," uvádza sa vo vyhlásení Hidalgovej, ktorá situáciu v Aleppe označila za "neznesiteľnú".
Hidalgová okrem toho informovala, že vo štvrtok od parížskej radnice do Sýrie vyrazí konvoj s humanitárnou pomocou pre Aleppo. Budú ho tvoriť dva kamióny s liekmi a zdravotníckym materiálom, určeným pre tamojšie zdravotné strediská a nemocnice.
Spravodajský web France Info okrem toho uviedol, že Hidalgová v pondelok v Paríži prijala predsedníčku mestskej rady povstalcami ovládaných štvrtí Aleppa Britu Hagi Hasanovú. Na základe tohto stretnutia Hidalgová vyzvala starostov a primátorov iných miest, aby podnikli akcie na podporu Aleppa. V sobotu Hasanovú prijmú aj vo Vatikáne.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow