16. júl 2019. Drahomír. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Eiffelovka a Ostankino o polnoci zhasli na pamiatku obetí z Petrohradu

 5.4.2017 5.4.2017  

MOSKVA/PARÍŽ 5. apríla (WebNoviny.sk) - Na pamiatku obetí teroristického útoku v petrohradskom metre v noci nadnes - presne o polnoci SELČ - vypli osvetlenie Eiffelovej veže v Paríži.
Túto udalosť vo svojom mikroblogu na sociálnej sieti Twitter avizovala parížska primátorka Anne Hidalgová. Osvetlenie v stredu o polnoci miestneho času na znak smútku za obeťami z Petrohradu vypli aj na televíznej veži Ostankino v Moskve, informovala agentúra TASS.

Odporúčame:Aktualizované: Útočník z Petrohradu sa zaujímal o radikálny islam, priatelia ho popisujú ako priateľského človeka

Pondelkový útok v petrohradskom metre si vyžiadal 14 mŕtvych a desiatky zranených. Z jeho spáchania je podozrivý 22-ročný etnický Uzbek Akbaržon Džalilov.
Po útoku úrad petrohradského gubernátora vyhlásil v meste od utorka smútok. Kancelária ruského prezidenta podľa rozhlasovej stanice Echo Moskvy odporučila vedeniu jednotlivých regiónov Ruskej federácie, aby zorganizovali mítingy na protest proti terorizmu. Oficiálnym "dňom smútku" bude 8. apríl.

Zobraziť fotogalériu k článku:Teroristický útok v Petrohrade, metrom otriasla explózia

Viac k témam: Eiffelova veža v Paríži, Francúzsko, ParížZdroj: Webnoviny.sk - Eiffelovka a Ostankino o polnoci zhasli na pamiatku obetí z Petrohradu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow