21. október 2020. Uršuľa. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Električke vošla do cesty mladá žena, zrážku neprežila

SITA SITA SITA  4.12.2016 4.12.2016  

Medzi bratislavskými zastávkami OD Saratov a Pri kríži vošla do koľajiska a dráhy električky cez vyznačený priechod pre chodcov 18-ročná chodkyňa.BRATISLAVA 4. decembra (WebNoviny.sk) - Dopravná nehoda v Bratislave si vyžiadala jeden ľudský život. Policajti Krajského dopravného inšpektorátu Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave vyšetrujú okolnosti nedeľnej dopravnej nehody električky a chodkyne, ku ktorej došlo v čase krátko pred 09:30 Saratovskej ulici v Bratislave. O nehode agentúru SITA informovala hovorkyňa polície Lucia Mihalíková.
"Podľa doterajších zistení z miesta dopravnej nehody vodič prechádzal s električkou č. 4 v smere z centra mesta do mestskej časti Bratislava - Dúbravka. Medzi zastávkami OD Saratov a Pri kríži vošla do koľajiska a dráhy električky cez vyznačený priechod pre chodcov 18-ročná chodkyňa. Následkom stretu utrpela chodkyňa zranenia, s ktorými bola privolanou službou RZP bezodkladne prevezená do jednej z bratislavských nemocníc. Alkohol u vodiča električky bol vykonanou dychovou skúškou na mieste vylúčený," informovala s tým, že presné príčiny, okolnosti, ako aj miera zavinenia tejto dopravnej nehody sú v súčasnosti predmetom vyšetrovania.
Polícia v tejto súvislosti upozorňuje chodcov, ako aj všetkých účastníkov cestnej premávky, že zákon ukladá chodcom povinnosť umožniť plynulý prejazd električiek na semaformi neriadených priechodoch pre chodcov. Električka má na takýchto priechodoch pre chodcov prednosť.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow