16. január 2021. Kristína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Elektronická cigareta prinútila lietadlo núdzovo pristáť

SITA  16.12.2016 16.12.2016  

Predpisy americkej federálnej leteckej správy zakazujú, aby mali cestujúci v podanej batožine elektronické cigarety, ale povoľujú, aby ich mali v príručnej batožine.WASHINGTON 16. decembra (WebNoviny.sk) - Vnútroštátny let spoločnosti American Airlines z Dallasu do Indianapolisu musel vo štvrtok núdzovo pristáť v Arkansase, pretože elektronická cigareta jedného z cestujúcich "zlyhala" a vyvolala na palube menší požiar.
Hovorca leteckej spoločnosti Ross Feinstein povedal, že žiaden zo 137 cestujúcich a piatich členov posádky neutrpel zranenie. Dodal, že posádka oheň rýchlo uhasila.Let núdzovo pristál vo štvrtok popoludní na Clintonovom národnom letisku v Little Rocku.Spoločnosť American Airlines tam poslala náhradné lietadlo, ktoré neskôr dopravilo všetkých cestujúcich do Indianapolisu.
Lietadlo, v ktorom došlo k požiaru, v Dallase pozorne prezreli a nezistili na ňom žiadne poškodenie.Predpisy americkej federálnej leteckej správy zakazujú, aby mali cestujúci v podanej batožine elektronické cigarety, ale povoľujú, aby ich mali v príručnej batožine. Nesmú ich však fajčiť na palube lietadla.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow