21. september 2020. Matúš. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Elitné jednotky pre zlé počasie pozastavili ťaženie na Mósul

SITA SITA SITA  17.11.2016 17.11.2016  

Oblaky nad Mósulom obmedzili viditeľnosť dronov a bojových lietadiel operujúcich v oblasti.MÓSUL 17. novembra (WebNoviny.sk) - Elitné jednotky irackej armády v dôsledku nepriaznivého počasia vo štvrtok dočasne pozastavili svoje vojenské aktivity v rámci ťaženia proti džihádistickej skupine Islamský štát (IS) usadenej v meste Mósul v severnom Iraku, napísala agentúra AP.

Ťažké boje v Mósule

Oblaky nad Mósulom obmedzili viditeľnosť dronov a bojových lietadiel operujúcich v oblasti, uviedol iracký brigádny generál Hajdar Fázil. Vojaci medzičasom zabezpečujú oblasť prostredníctvom kontrolných stanovíšť a pátrajú po výbušninách.
V Mósule vo štvrtok napriek tomu prebiehali od rána ťažké boje. Bojovníci Islamského štátu útočili na irackú armádu, samovražedný útočník v aute naloženom výbušninami poškodil jeden z tankov irackej armády.

Masový hrob v blízkosti obce Hammam al-Álil

Agentúra Reuters s odvolaním sa na štvrtkové vyjadrenie ľudskoprávnej organizácie Human Rights Watch (HRW) napísala, že militanti IS zrejme pred troma týždňami zabili vyše 300 bývalých irackých policajtov a pochovali ich v blízkosti obce Hammam al-Álil južne od Mósulu.
Miesto, kde sa nachádza tento masový hrob, navštívil reportér tlačovej agentúry Reuters. Obyvatelia v obci uviedli, že prívrženci najtvrdšieho jadra IS obete najskôr zastrelili alebo im odrezali hlavy. Svedkovia predpokladajú, že pred odsunom IS z mesta v ňom džihádisti zabili okolo 200 ľudí.
Irackí vojaci sa k Mósulu sťahujú z viacerých smerov. Elitné jednotky irackej armády tvoria ich predvoj a mali sa dostať hlbšie do vnútra mesta, narážajú však na odpor nepriateľa a stále bojujú na predmestiach na východe Mósulu.
Bitka o Mósul sa začala 17. októbra. Na pozície IS v okolí Mósulu útočia príslušníci irackej armády, polovojenských kurdských jednotiek péšmarga, sunnitských kmeňových jednotiek a Bagdadom schválených šiitských milícií. Zo vzduchu ich podporuje medzinárodná koalícia vedená Spojenými štátmi.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow