2. december 2020. Bibiána. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Erdogan chce posun v rokovaniach s EÚ, inak hrozí referendom

SITA SITA SITA  14.11.2016 14.11.2016  

Reagoval tak na správy, že podľa slov predsedu Európskeho parlamentu Martina Schulza by malo Turecko čeliť ekonomickým sankciám za to, že Ankara čoraz tvrdšie zasahuje proti opozičným hlasom. ISTANBUL 14. novembra (WebNoviny.sk) - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v pondelok oznámil, že počká do konca roka, aby videl, či nastal pokrok v prístupových rokovaniach jeho krajiny s Európskou úniou. Inak možno usporiada referendum o tejto téme, teda o budúcom snažení svojej krajiny o členstvo v EÚ. Informovali o tom tlačové agentúry DPA a AP.
"Musíte sa teraz rozhodnúť... My budeme mať trpezlivosť do konca roka a potom predstúpim pred občanov," povedal Erdogan v prejave na konferencii o farmárstve. Reagoval tak na správy, že podľa slov predsedu Európskeho parlamentu Martina Schulza by malo Turecko čeliť ekonomickým sankciám za to, že Ankara čoraz tvrdšie zasahuje proti opozičným hlasom.
Erdogan odsúdil návrh Schulza, že EÚ by mohla uvaliť na Turecko ekonomické sankcie. Voči EÚ je ostro kritický aj pre to, že podľa neho nedodržuje svoje sľuby a podporuje Stranu kurdských pracujúcich (PKK). Tú Ankara i EÚ považujú za teroristickú organizáciu.
Medzitým hovorca tureckej vlády Numan Kurtulmuš ostro odsúdil správu EÚ o pokroku Turecka a označil ju za "skreslenú" a "nie priateľskú", informovala agentúra Anadolu.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow