24. november 2020. Emília. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Erdogan opäť útočil na Európsku úniu, do bloku stále chce

SITA SITA SITA  1.12.2016 1.12.2016  

Turecký prezident obvinil EÚ z toho, že ustupuje od prísľubov, ktoré dala Turecku, vrátane bezvízového cestovania pre tureckých občanov.
ISTANBUL 1. decembra (WebNoviny.sk) - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan zintenzívnil svoju rétoriku voči Európskej únii napriek tomu, že stále trvá na záujme svojej krajiny o vstup do tohto zoskupenia, napísala agentúra DPA.
"Boli sme súčasťou Európy vyše 650 rokov bez prerušenia, s naším štátom, našou kultúrou a našou civilizáciou, a jej súčasťou budeme aj naďalej," vyhlásil Erdogan. Obvinil tiež EÚ z toho, že ustupuje od prísľubov, ktoré dala Turecku, vrátane bezvízového cestovania pre tureckých občanov.
Európska únia požaduje od Ankary splnenie dohodnutých kľúčových reforiem pred tým, než bude pokračovať v prístupovom procese. Európsky parlament prijal v novembri odporúčanie zmraziť prístupové rokovania s Tureckom pre obavy v súvislosti s dodržiavaním ľudských práv v tomto štáte.
V Turecku sa odohral v júli neúspešný pokus o štátny prevrat, po ktorom vláda vyhlásila výnimočný stav. Táto situácia trvá dodnes a umožňuje armáde a úradom aplikovať rozšírené donucovacie právomoci. Okolo 37.000 ľudí vrátane novinárov, intelektuálov, politikov a členov armády sa tak pre rôzne podozrenia ocitlo vo vyšetrovacej väzbe.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow