18. január 2021. Bohdana. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Erdogan: Turecko nezanevrelo na EÚ, ale má i iné alternatívy

SITA SITA SITA  29.11.2016 29.11.2016  

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan už predtým vyhlasoval, že Turecko sa nepotrebuje stať členom EÚ za každú cenu.ANKARA 29. novembra (Webnoviny.sk) - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v utorok vyhlásil, že jeho krajina nezanevrela na myšlienku prijatia do Európskej únie, ale má aj iné alternatívy.
V prejave, ktorý odvysielala aj turecká televízia, sa Erdogan posťažoval, že "EÚ trvá na spomalení rokovaní o plnom členstve" a uráža Turecko. Dodal však, že napriek tomu Turecko nateraz nezanevrelo na EÚ. Erdogan už predtým vyhlasoval, že Turecko sa nepotrebuje stať členom EÚ za každú cenu. Naznačil, že by sa mohlo pripojiť k Šanghajskej organizácii spolupráce (ŠOS), v ktorej majú dominantné postavenie Rusko a Čína. Turecko v nej má štatút partnera.
Odporúčame:

Pustíme vám tam migrantov, vyhráža sa Erdogan Európskej únii

Dnes Erdogan vyhlásil, že Ankara má i iné alternatívy k EÚ, pričom ich však bližšie nekonkretizoval. Na tlačovej konferencii v Istanbule len uviedol, že rokovania s potenciálnymi partnermi už prebiehajú. Vzťahy medzi Tureckom a EÚ sú napäté v dôsledku hlasovania Európskeho parlamentu, ktorý minulý týždeň schválil nezáväznú rezolúciu žiadajúcu prerušenie prístupových rokovaní únie s Tureckom.
Europoslanci to odôvodnili neprimeranou reakciou Turecka na júlový neúspešný pokus o prevrat, ktorý vyústil do masových čistiek a zatýkania. EÚ potrebuje od Turecka, aby v súlade s podpísanou zmluvou na svojom území zastavilo prúdy migrantov, ktorí sa snažia dostať do prosperujúcich členských krajín únie.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow