20. september 2020. Ľuboslav(a). °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Erdogan: V Turecku prebieha nová vojna za nezávislosť

SITA  31.12.2016 31.12.2016  

Turecký prezident Erdogan obviňuje zo zosnovania pokusu o prevrat z 15. júla tzv. Fethullahovu teroristickú organizáciu (FETÖ).ISTANBUL 31. decembra (WebNoviny.sk) - Turecká republika čelí 93 rokov po svojom založení novej vojne za nezávislosť. Tvrdí to vo svojom v sobotu zverejnenom novoročnom príhovore turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.
"Národná jednota, územná celistvosť, inštitúcie, ekonomika, zahraničná politika, skrátka všetky prvky, ktoré nás držia pokope ako štát, sú vystavené útoku," povedal Erdogan.
"Teroristické organizácie sú len viditeľné tváre a nástroje tohto boja. V princípe bojujeme proti silám stojacim za týmito organizáciami," uviedol ďalej prezident. Nespresnil však, aké sily má na mysli.
Tohtoročný pokus o prevrat označil Erdogan za "najodpornejší teroristický útok" v novodobých dejinách krajiny. "Turecku sa podarilo z tejto katastrofy dostať a začať odznova," konštatoval.
Erdogan obviňuje zo zosnovania pokusu o prevrat z 15. júla tzv. Fethullahovu teroristickú organizáciu (FETÖ). Odvtedy bolo zatknutých viac ako 40.000 ľudí a prepustených alebo dočasne postavených mimo službu bolo vyše 110.000 štátnych zamestnancov.
Podľa Erdogana sa podarilo štátne inštitúcie "očistiť" a odstrániť "tieto rakovinové bunky" z každej spoločenskej vrstvy. Tento boj bude dlhý, ale Erdogan je presvedčený, že odhodlanie tureckého národa je dostatočne silné, aby sa ho podarilo zavŕšiť. Prezident vyjadril nádej, že rok 2017 prinesie "našej krajine, regiónu a svetu" bezpečnosť, mier, šťastie a prosperitu.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow