30. september 2020. Jarolím. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Europarlament: UKIP mala zneužiť grant na kampaň za brexit

SITA SITA SITA  22.11.2016 22.11.2016  

Európsky parlament konštatoval, že Strana nezávislosti Spojeného kráľovstva (UKIP) pod vedením Nigela Faragea porušila pravidlá o výdavkoch a musí uvedený grant vrátiť.ŠTRASBURG/LONDÝN 22. novembra (WebNoviny.sk) - Európsky parlament (EP) obvinil Stranu nezávislosti Spojeného kráľovstva (UKIP), že minula 172.000 eur z jeho grantu na kampaň za odchod Británie z Európskej únie.
Britská volebná komisia začala v utorok vyšetrovať, ako UKIP využila financie z grantu udeleného prostredníctvom Aliancie za priamu demokraciu v Európe (ADDE), v ktorej má UKIP hlavné slovo. Informovala o tom tlačová agentúra DPA.
Odporúčame:

Londýn odmietol návrh, aby sa veľvyslancom v USA stal Farage

EP každoročne udeľuje európskym politickým stranám, medzi ktoré patrí aj ADDE, granty na pokrytie ich výdavkov v súvislosti s ich pôsobením v rámci EÚ. Na základe pravidiel EP tieto granty nesmú byť využité na financovanie národných politických strán a národných volebných či referendových kampaní.
Európsky parlament v pondelok po audite ADDE konštatoval, že UKIP pod vedením Nigela Faragea porušila pravidlá o výdavkoch a musí uvedený grant vrátiť.
Členovia UKIP v ADDE porušili podľa EP pravidlá financovania európskej strany tým, že pred britskými voľbami v roku 2015 a pred júnovým referendom o vystúpení Británie z EÚ v roku 2016 financovali z grantu deväť predvolebných prieskumov.
Britská volebná komisia teraz vyšetruje, či UKIP prijatím "neprípustných darov" porušila aj britské volebné zákony, uviedla DPA.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow