16. január 2021. Kristína. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Europol vydal adventný kalendár, v okienkach sú zločinci

SITA SITA SITA  1.12.2016 1.12.2016  

Každý z týchto zločincov bol odsúdený za vážne trestné činy, ako vraždy, únos, terorizmus, či pašovanie drog, a v súčasnosti unikajú pred spravodlivosťou.BRUSEL 1. decembra (WebNoviny.sk) - Európska agentúra pre policajnú spoluprácu (Europol) sprístupnila vo štvrtok na internete svojský adventný kalendár, v ktorého okienkach sa až do Vianoc odhalí fotografia niektorého z najhľadanejších zločincov v Európe. Informoval o tom vo štvrtok webový portál Euractiv.com.
Hovorca Europolu Gerald Hesztera spresnil, že od dnešného dňa až do 24. decembra "budeme denne zverejňovať (fotografiu) jedného zločinca na úteku z jednej členskej krajiny". Informácia o hľadanej osobe sa objaví aj na kontách Europolu na sociálnych sieťach, napríklad na Facebooku a Twitteri. Každý z týchto zločincov bol odsúdený za vážne trestné činy, ako vraždy, únos, terorizmus, či pašovanie drog, a v súčasnosti unikajú pred spravodlivosťou, povedal Hesztera.
Prvým v adventnom kalendári je 60-ročný Tibor Foco z Rakúska, ktorý v marci 1986 zavraždil prostitútku. Bol odsúdený na doživotie, ale z väzenia sa mu v roku 1995 podarilo ujsť. Za akúkoľvek informáciu, ktorá by viedla k jeho dolapeniu po 21 rokoch strávených na úteku, je vypísaná odmena 2900 eur.
Europol spustil webstránku s najhľadanejšími zločincami už v januári. Odvtedy sa podarilo zadržať 24 osôb zo zoznamu, pričom v deviatich prípadoch sa tak stalo vďaka pomoci médií a verejnosti. Hesztera v tejto súvislosti vyjadril nádej, že "24. decembra budeme môcť dať ľuďom pekný darček, keď zatkneme niektorú z týchto osôb".
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow