16. júl 2019. Drahomír. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Európska komisia zakročila voči čínskej a taiwanskej oceli

SITA  30.1.2017 30.1.2017  

Prešetrovanie Európskej komisie potvrdilo, že čínske a taiwanské rúry z nerezovej ocele a potrubné tvarovky sa v Európe predávali za dumpingové ceny.BRUSEL 30. januára (WebNoviny.sk) - Európska únia uvalila s definitívnou platnosťou antidumpingové clá na dva oceľové produkty z Číny a Taiwanu. Prešetrovanie Európskej komisie (EK) totiž potvrdilo, že čínske a taiwanské rúry z nerezovej ocele a potrubné tvarovky sa v Európe predávali za dumpingové ceny.
Na čínsky export týchto produktov do EÚ sa teraz budú uplatňovať antidumpingové clá v rozsahu 30,7 až 64,9 percenta a na taiwanský vývoz týchto výrobkov na európsky trh sa zavádzajú clá v pásme 5,1 až 12,1 percenta. EK o tom informovala na svojej internetovej stránke.
Oceľové produkty, na ktoré EK uvalila antidumpingové clá, sa používajú v rôznych priemyselných odvetviach, napríklad v petrochemickom sektore, v odvetví spracovania potravín, pri stavbe lodí a tiež v energetike a stavebníctve. Európska únia má v súčasnosti v platnosti bezprecedentný počet opatrení obchodnej ochrany zameraných voči neférovému importu oceľových produktov.
Celkovo 39 opatrení je zameraných proti dumpingovým cenám a proti subvenciám, pričom 17 týchto opatrení je voči produktom z Číny.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow