22. júl 2019. Magdaléna. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Európska únia sa pripravuje na nápor utečencov z Afriky

SITA  3.2.2017 3.2.2017  

Migračný tok z Afriky do Európy sa v tomto roku zrejme znova obnoví v celej svojej intenzite s príchodom jari a lepších poveternostných podmienok na mori.BRUSEL 3. februára (WebNoviny.sk) - Európska únia zvyšuje dotácie na výcvik líbyjských pohraničných zložiek a na výstavbu táborov v Afrike. Ide o súčasť širších príprav na jarnú sezónu, kedy sa s najväčšou pravdepodobnosťou znova zvýši migračný tok z Afriky do Európy.
Informovala o tom dnes agentúra Reuters s odvolaním sa na nemenované zdroje z prostredia európskych inštitúcií. "Robíme to, čo je skutočne nevyhnutné... a robíme to efektívne," povedal jeden zo zdrojov.
Odporúčame:

Merkelová sa dohodla s Tureckom na počte prijatých utečencov

Problematikou migračnej trasy do Európy cez Stredozemné more a situáciou v Líbyi by sa mali zaoberať lídri EÚ na piatkovom neformálnom summite na Malte.
Vlani podnikol cestu z Líbye do Európy rekordný počet osôb, a síce 181 000. Medzi nimi sa nachádzalo 25 000 maloletých bez sprievodu. Predpokladá sa, že pokus dostať sa cez more na starý kontinent neprežilo 5000 ľudí.
Migračný tok z Afriky do Európy sa v tomto roku zrejme znova obnoví v celej svojej intenzite s príchodom jari a lepších poveternostných podmienok na mori.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow