19. marec 2019. Jozef. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Európska únia uvalí clo na whiskey a motocykle, ak Spojené štáty obmedzia dovoz hliníka a ocele

 20.2.2018 20.2.2018  

BERLÍN 20. februára (WebNoviny.sk) - Európska únia podľa nemeckého denníka Frankfurter Allgemeine Zeitung pripravuje zoznam amerických produktov, na ktoré zavedie clá, ak Washington obmedzí dovoz hliníka a ocele.
Americké ministerstvo obchodu minulý týždeň vyzvalo prezidenta Donalda Trumpa, aby uvalil clá alebo kvóty na zahraničné kovy z dôvodu obáv o národnú bezpečnosť.

Odporúčame:Ak USA voči EÚ zavedú clá, Brusel podľa eurokomisára Oettingera odpovie rovnako

Nemecký denník v utorok uviedol, že Európska komisia plánuje odvetné opatrenia zavedením ciel na poľnohospodárske produkty, ale napríklad aj na whiskey a na motocykle Harley-Davidson.
Hovorca Európskej únie Margaritis Schinas sa odmietol vyjadriť k zoznamu, o ktorom informoval denník Frankfurter Allgemeine Zeitung, ale povedal, že Európska únia prijme "primerané opatrenia, aby bránila priemysel EÚ". Hovorca konštatoval, že v Bruseli "sme pripravení reagovať rýchlo a primerane v prípade ovplyvnenia nášho exportu akýmikoľvek reštriktívnymi opatreniami zo strany USA".
Viac k témam: Donald Trump, Európska únia, import, Margaritis Schinas, USAZdroj: Webnoviny.sk - Európska únia uvalí clo na whiskey a motocykle, ak Spojené štáty obmedzia dovoz hliníka a ocele © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow