30. september 2020. Jarolím. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Európu trápi 5000 známych organizovaných zločineckých skupín, ich počet narástol

 11.3.2017 11.3.2017  

AMSTERDAM 11. marca (WebNoviny.sk) - V Európe je aktívnych až približne 5000 skupín páchajúcich organizovaný zločin, pričom viac než tretinu z nich tvoria gangy zapletené do ilegálneho obchodovania s drogami. Vo svojej dnes zverejnenej obsiahlej správe to uvádza Európsky policajný úrad (Europol).
Obchodovanie s narkotikami ročne generuje zisk 24 miliárd eur. Zločinecké skupiny sa angažujú aj vo falšovaní peňazí, pašovaní migrantov, obchodovaní so zbraňami a rozličných formách kybernetickej trestnej činnosti vrátane pohlavného zneužívania maloletých a bankových podvodov, tvrdí Europol.
V roku 2013, keď Europol naposledy vydal podobnú správu, pôsobilo v rámci 28-člennej EÚ medzinárodne 3600 zločineckých skupín. Podľa riaditeľa Europolu Roba Wainwrighta je možné tento nárast pripísať "zlepšenému obrazu tajných služieb" a objaveniu sa menších skupín, ktoré operujú výlučne na internete.
"Príchod online obchodovania s ilegálnym tovarom a službami zrejme vyústi do výrazného posunu na kriminálnom trhu, pričom pre policajné úrady prinesie tento vývoj nové výzvy," uviedol šéf Europolu v správe.
Viac k témam: Europol, krimi, organizovaný zločinZdroj: Webnoviny.sk - Európu trápi 5000 známych organizovaných zločineckých skupín, ich počet narástol © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow