19. september 2020. Konštantín. °C  drop down arrow
Svet financií jasne a pútavo
Quotes by TradingView
 

Európu trápi počasie: Ľudia nemajú elektrinu, voda zamrzla

SITA  14.1.2017 14.1.2017  

Mrazivé počasie sťažuje Európanom aj silný vietor. Ľudia vo viacerých krajinách sú bez elektriny či tečúcej vody.PARÍŽ/ATÉNY 14. januára (WebNoviny.sk) - Vietor, sneh a mrazivé teploty trápia Európu aj v sobotu. Vo Francúzsku ostalo po metelici bez dodávok elektrickej energie viac než 32-tisíc domácností. V strednom Grécku zamrzli potrubia s pitnou vodou.
Francúzskom sa v noci na sobotu prehnala fujavica sprevádzaná silným vetrom. Od sobotňajšieho rána bolo bez elektriny zhruba 32.500 domov, uviedol hovorca spoločnosti Enedis. Snehová víchrica popretrhala elektrické vedenia vo Francúzsku už vo štvrtok večer a bez prúdu vtedy ostalo asi 330-tisíc domácností, pričom väčšinu dodávok sa podarilo obnoviť už v piatok.
Bez tečúcej vody žije už tri dni približne 150-tisíc obyvateľov mesta Volos v strednej časti Grécka. Vodovodné potrubia tam pomrzli a popraskali pod náporom dlhodobých mrazov, uviedli miestne médiá.
Úrady gréckeho mesta Solún vyzvali obyvateľstvo na šetrné zaobchádzanie s vodou. Aj v tejto oblasti sú pre popraskané potrubia znížené dodávky vody. Vlna chladného počasia spôsobila chaos aj v ďalších európskych krajinách, ktoré museli v ostatných dňoch čeliť snehu a mrazu.
Na Nemecko udrela fujavica so silou hurikánu, v dôsledku čoho nastali výrazné komplikácie v cestnej a železničnej doprave. Zamrzli aj tradičné benátske vodné cesty.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj a foto: SITA

Aktuálne správy

tlacove spravy left arrowtlacove spravy right arrow